Zróżnicowana oferta prefabrykatów betonowych

Tworząc prefabrykaty betonowe spełniamy oczekiwania naszych Klientów o udogodnieniach podczas licznych prac budowlanych i konstrukcyjnych. Elementy, które już w Zakładzie Prefabrykacji RAK-BUD w Sowlanach k/Białegostoku, osiągnęły ostateczną formę, mogą zostać niezwłocznie użyte.

Proces produkcji prefabrykatów betonowych RAK-BUD rozpoczyna się i kończy na terenie naszego Zakładu Prefabrykacji Sowlany k/Białegostoku. Prefabrykaty dostarczamy na Twoją budowę w formie gotowej do montażu, nie wymagają one deskowania ani zbrojenia, dzięki czemu znacznie skraca się czas wykonania danej konstrukcji. To znaczne ułatwienie, gdy tworzysz strop, nadproża lub gdy potrzebujesz gotowych schodów z betonu.

Bez czasu na wysychanie – prefabrykaty jako gotowy produkt

Standardowo beton wylany na daną powierzchnię lub odpowiednio uformowany, opóźnia dalsze działania, ponieważ należy czekać do jego wyschnięcia. W prefabrykatach budowlanych ten aspekt jest całkowicie pominięty, działać można niezwłocznie po zamontowaniu danego wyrobu.

Oferujemy elementy gotowe, tworzymy je również pod kątem indywidualnych zamówień.

Słupy żelbetowe

SŁUPY ŻELBETOWE


Produkujemy słupy żelbetowe o przekroju prostokątnym.  Stosowane są jako pionowe, nośne elementy konstrukcji szkieletowych w obiektach handlowych, halach przemysłowych, budynkach użyteczności publicznej i mieszkalnych.
Słupy, które możemy wyprodukować są w różnych wymiarach i długościach. Maksymalna wysokość słupa to 30m w jednym odcinku. Powierzchnia elementów jest gładka a krawędzie fazowane. Słupy możemy wyposażyć w konsole i akcesoria montażowe do belek stropowych, belek dachowych i ścian.
Płyta HC

PŁYTY HC – JUŻ WKRÓTCE W OFERCIE!

Planowana produkcja w przekrojach 165mm, 200mm, 265mm, 320mm, 400mm.

Schody betonowe Białystok

SCHODY Z BETONU


Schody w postaci gotowej to wygodne rozwiązanie, gdy szukasz ułatwień z branży budowlano-wykończeniowej. Zależnie od potrzeb mogą one zostać zamontowane i służyć w wersji niezmienionej, możesz również zastosować odpowiednie materiały wykończeniowe, na przykład wykonać drewniane pokrycie stopni, gdy schody znajdują się w holu czy w salonie.
Rodzaj Belka BP
Schody KB-143×128/300/A Różnej długości w zależności od projektu
Schody KB-148,5×128/A

NADPROŻA L-19 OKIENNE I DRZWIOWE


Nadproża L-19 okienne i drzwiowe to gotowe elementy do wzmacniania wnęk okiennych i drzwiowych. Odpowiednio zamontowane w ościeżach, wzmacniają oraz stabilizują daną konstrukcję, służą do przejmowania ciężaru ścian nad wnękami. Specjalnie zaprojektowane prefabrykaty betonowe pozwalają niezwłocznie rozpocząć określone prace budowlane.
Długość (cm) Ciężar (kg)
120 40
150 50
do 360 cm (moduł co 30cm) +10kg na każdy dodatkowy moduł

Płyty betonowe dostępne w ofercie RAK-BUD Białystok


Płyta betonowa z Białegostoku

PŁYTY DROGOWE


Płyty drogowe to elementy zbrojone, które tworzą powierzchnie stałe lub tymczasowe, zależnie od ich przeznaczenia. Sprawdzają się między innymi na podjazdach do placów budowy oraz wszędzie tam, gdzie przemieszczają się pojazdy z załadunkiem. W RAK-BUD oferujemy płyty o dwóch różnych szerokościach, niezmiennie trwałe, niezwykle wytrzymałe.
Wymiary Wysokość (cm) Szerokość (cm) Długość (cm) Ciężar (kg)
300x100x15 15 100 300 1100
300x150x15 15 150 300 1650
Element betonowy Jombo

PŁYTY JOMB


Płyty JOMB mają charakterystyczną budowę wielootworową i wykonane są z gatunkowego betonu o zwiększonej trwałości. Szeroka gama zastosowań tych prefabrykatów obejmuje między innymi trwałe oraz tymczasowe ulice, ale płytami wyłożyć można również wszelki parkingi i place, nawet te o zwiększonym natężeniu ruchu cięższych pojazdów.
Wymiary Wysokość (cm) Szerokość (cm) Długość (cm) Ciężar (kg)
100x75x12,5 12,5 75 100 180

Zbuduj swój dom z prefabrykatów betonowych

Budowa domu oraz innych betonowych konstrukcji niekiedy trwa bardzo długo, istnieje jednak alternatywa pozwalająca skrócić poszczególne etapy budowy – to prefabrykaty betonowe. Elementy takie stosuje się coraz częściej przy wznoszeniu budynków w Białymstoku oraz wielu innych miastach w Polsce. Nie będzie już potrzebne przygotowanie odpowiedniego deskowania, zabezpieczenie go, wylewanie betonu, a w końcu czekanie, aż masa zwiąże i wyschnie. Odpowiedzią na tak złożony proces budowlany są elementy gotowe.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Czytaj więcej

Szeroka gama prefabrykatów betonowych

Prefabrykaty betonowe to elementy wytworzone w zakładzie prefabrykacji, na miejsce budowy dostarczone w wersji gotowej do zamontowania i użytkowania. Dzięki temu nie trzeba przeprowadzać dodatkowych prac czy uwzględniać przerw technologicznych.

Produkcja odbywa się w zamkniętej hali, gdzie zostają one odpowiednio zabezpieczone przed niepożądanymi warunkami pogodowymi. Beton schnie wówczas szybciej, a gotowe elementy osiągają najwyższą wytrzymałość i trwałość.

Konkretne rodzaje prefabrykatów oferowane w RAK-BUD to:

  • schody – gotowe schody stanowią wygodne rozwiązanie na czas wykończenia domu. Po przywiezieniu wystarczy je zamontować, aby bezpiecznie korzystać z wyższych kondygnacji budynku. Jedna z opcji to pozostawienie ich w niezmienionej formie, można je także pokryć drewnem;
  • murki oporowe w kształcie litery L – sprawdzają się jako podstawa budowania ścian oporowych, mogą posłużyć także jako zabezpieczenia wjazdów do garaży podziemnych. Nieraz wykorzystywane są również w kształtowaniu otoczenia budynków;
  • nadproża okienne i drzwiowe – wzmacniają i stabilizują konstrukcję poprzez przejmowanie ciężaru ściany nad otworami, w których zamontowana zostanie stolarka;
  • płyty stropowe kanałowe – pozwalają szybko uzyskać mocne i wytrzymałe stropy. Na popularność tego rozwiązania duży wpływ ma dobra izolacyjność akustyczna, szczególnie w halach przemysłowych, gdzie hałasujące maszyny często są istotnym problemem;
  • płyty dachowe – pozwalają w krótkim czasie zbudować dach budynku. Dzięki wykorzystaniu prefabrykatów, dach można wznieść w ciągu jednego dnia. To wygodna metoda, znacząco przyspieszająca budowę obiektu;
  • zbrojone płyty drogowe – przeznaczone są do budowy dróg. RAK-BUD oferuje Klientom trzy szerokości płyt tak, aby można było dopasować je do indywidualnych potrzeb.

Beton towarowy, jakim dysponuje RAK-BUD, umożliwia przygotowanie wyrobów o wysokiej wytrzymałości. Dzięki temu produkty te cieszą się dużą popularnością wśród firm budowlanych oraz klientów indywidualnych między innymi w Białymstoku.

Szybka i wygodna budowa z użyciem prefabrykatów betonowych

To praktyczne podejście do budownictwa. Mogą kojarzyć się z dawnymi blokami budowanymi z wielkiej płyty, jednak technologia ta pozwala dziś na budowę atrakcyjnych, wytrzymałych oraz funkcjonalnych budynków.

Z szeroką ofertą prefabrykatów betonowych RAK-BUD można zaplanować niemal dowolne prace mając pewność, że całość przebiegnie zgodnie z ustalonym wcześniej harmonogramem.
Znaczne skrócenie czasu budowy przy równoczesnym zachowaniu wszystkich wymaganych dla gotowej konstrukcji parametrów, jest częstym połączeniem zarówno w przypadku inwestycji prywatnych, jak też podczas tworzenia zabudowań przemysłowych.

Kwestie technologiczne oraz możliwość współpracy na dogodnych warunkach omówimy chętnie podczas bezpośredniej rozmowy. Zapraszamy również do kontaktu mailowego oraz telefonicznego.