Zróżnicowana oferta prefabrykatów betonowych

Tworząc prefabrykaty betonowe spełniamy oczekiwania naszych Klientów o udogodnieniach podczas licznych prac budowlanych i konstrukcyjnych. Elementy, które już w Zakładzie Prefabrykacji RAK-BUD w Sowlanach k/Białegostoku, osiągnęły ostateczną formę, mogą zostać niezwłocznie użyte.

Proces produkcji prefabrykatów betonowych RAK-BUD rozpoczyna się i kończy na terenie naszego Zakładu Prefabrykacji Sowlany k/Białegostoku. Prefabrykaty dostarczamy na Twoją budowę w formie gotowej do montażu, nie wymagają one deskowania ani zbrojenia, dzięki czemu znacznie skraca się czas wykonania danej konstrukcji. To znaczne ułatwienie, gdy tworzysz strop, nadproża lub gdy potrzebujesz gotowych schodów z betonu.

Bez czasu na wysychanie – prefabrykaty jako gotowy produkt

Standardowo beton wylany na daną powierzchnię lub odpowiednio uformowany, opóźnia dalsze działania, ponieważ należy czekać do jego wyschnięcia. W prefabrykatach budowlanych ten aspekt jest całkowicie pominięty, działać można niezwłocznie po zamontowaniu danego wyrobu.

Oferujemy elementy gotowe, tworzymy je również pod kątem indywidualnych zamówień.

Schody betonowe Białystok

SCHODY Z BETONU


Schody w postaci gotowej to wygodne rozwiązanie, gdy szukasz ułatwień z branży budowlano-wykończeniowej. Zależnie od potrzeb mogą one zostać zamontowane i służyć w wersji niezmienionej, możesz również zastosować odpowiednie materiały wykończeniowe, na przykład wykonać drewniane pokrycie stopni, gdy schody znajdują się w holu czy w salonie.
Rodzaj Belka BP
Schody KB-143×128/300/A Różnej długości w zależności od projektu
Schody KB-148,5×128/A
Murek betonowy z Białegostoku

MURKI OPOROWE


Murki oporowe w formie betonowych konstrukcji w kształcie litery „L”, ułożone w przygotowanym wcześniej szalunku są podstawą do budowania mocnych ścian oporowych. Przykład zastosowania to tworzenie bocznych zabezpieczeń wjazdów do garaży podziemnych, kształtowanie terenu wokół budynków. Nasz prefabrykaty są odpowiednio solidne.
Grubość Wysokość
według projektu do 3,5 metra
Nadproże betonowe z Białegostoku

NADPROŻA L-19 OKIENNE I DRZWIOWE


Nadproża L-19 okienne i drzwiowe to gotowe elementy do wzmacniania wnęk okiennych i drzwiowych. Odpowiednio zamontowane w ościeżach, wzmacniają oraz stabilizują daną konstrukcję, służą do przejmowania ciężaru ścian nad wnękami. Specjalnie zaprojektowane prefabrykaty betonowe pozwalają niezwłocznie rozpocząć określone prace budowlane.
Długość (cm) Ciężar (kg)
120 40
150 50
do 360 cm (moduł co 30cm) +10kg na każdy dodatkowy moduł

Płyty betonowe dostępne w ofercie RAK-BUD Białystok


Płyta stropowa Białystok

PŁYTY STROPOWE KANAŁOWE


Płyty stropowe kanałowe to prefabrykaty, które za sprawą obecnych w nich okrągłych kanałów są znacznie lżejsze niż elementy pełne, a jednocześnie zachowują optymalną nośność. Dodatkowo atutem płyt jest ich dobra izolacyjność akustyczna. Takie rozwiązanie sprawdza się w budownictwie przemysłowym, mieszkaniowym oraz w budynkach użyteczności publicznej.
Rodzaj Grubość (cm) Szerokość (cm) Długość (cm) Obciążenie (KN/m²)
S 24 90, 120, 150 do 716 4,5; 6,0; 7,5; 10,0
SW 24 90, 120, 150 do 716 4,5; 6,5
SPB 24; 26,5 90, 120, 150 do 754 4,5; 6,0; 7,5; 10,0
Płyta betonowa Białystok prefabrykant betonowy

PŁYTY DACHOWE KORYTKOWE


Płyty dachowe korytkowe służą do wykonywania pokryć dachowych oraz stropodachowych, a za sprawą optymalnej formy można je mocować niezwłocznie po otrzymaniu dostawy. Proponowana przez nas opcja to płyty otwarte, których stosunkowo niewielka masa własna nie będzie nadmiernym obciążeniem dla żadnych podpór w tworzonym budynku czy obiekcie.
Rodzaj Wysokość (cm) Szerokość (cm) Długość (cm)
DKZ 10 30, 60 od 180 do 300
DKZN 12 30, 60 od 180 do 360
Płyta betonowa filigran Białystok

PŁYTY STROPOWE FILIGRAN

Do zespolonych systemów stropowych

Płyty stropowe FILIGRAN to żelbetowe elementy o grubości 5-7 cm, które dają swobodę tworzenia stropów o różnych wymiarach, zależnie od długości wybranych płyt. Prefabrykaty te można układać według najprostszych planów lub zgodnie ze znacznie bardziej skomplikowanymi projektami. Po ułożeniu płyt wystarczy wypełnić styki pomiędzy nimi.
Grubość (cm) Szerokość (cm) Długość (cm) Obciążenie (KN/m2)
od 5 do 7 do 248 wg. projektu wg. projektu
Płyta betonowa z Białegostoku

PŁYTY DROGOWE


Płyty drogowe to elementy zbrojone, które tworzą powierzchnie stałe lub tymczasowe, zależnie od ich przeznaczenia. Sprawdzają się między innymi na podjazdach do placów budowy oraz wszędzie tam, gdzie przemieszczają się pojazdy z załadunkiem. W RAK-BUD oferujemy płyty o dwóch różnych szerokościach, niezmiennie trwałe, niezwykle wytrzymałe.
Wymiary Wysokość (cm) Szerokość (cm) Długość (cm) Ciężar (kg)
300x100x15 15 100 300 1100
300x150x15 15 150 300 1650
Element betonowy Jombo

PŁYTY JOMB


Płyty JOMB mają charakterystyczną budowę wielootworową i wykonane są z gatunkowego betonu o zwiększonej trwałości. Szeroka gama zastosowań tych prefabrykatów obejmuje między innymi trwałe oraz tymczasowe ulice, ale płytami wyłożyć można również wszelki parkingi i place, nawet te o zwiększonym natężeniu ruchu cięższych pojazdów.
Wymiary Wysokość (cm) Szerokość (cm) Długość (cm) Ciężar (kg)
100x75x12,5 12,5 75 100 180