Nadproża – pełen poziom bezpieczeństwa i stabilności konstrukcji

W celu zachowania stabilności i solidności budynku oraz trwałości ościeży stosuje się specjalne prefabrykowane elementy, określane jako nadproża. Ze względu na ich przeznaczenie ważne jest, by były wykonane z trwałych, wysokojakościowych materiałów oferowanych przez firmę RAK-BUD, świadczącą swoje usługi na terenie Białegostoku i okolic.

Przykłady zastosowania nadproży

Głównym przeznaczeniem prefabrykowanych nadproży jest przeniesienie ciężaru, który znajduje się nad określonym otworem (ościeżą), na sąsiednie ściany. Dzięki temu można wyeliminować ryzyko zawalenia się konstrukcji znajdującej się nad docelowym oknem czy drzwiami.

Nadproża wykorzystywane są w przypadku różnego typu wnęk okiennych i drzwiowych, ale mają także zastosowanie nad bramami garażowymi. Stanowią nieodłączny element konstrukcyjny budynku, wpływając na jego bezpieczeństwo użytkowania. Poza dostępnymi na rynku nadprożami ze stali oraz drewna, koncepcją godną uwagi są właśnie elementy prefabrykowane, wykonane z betonu. Sprawdzają się zarówno w budownictwie mieszkaniowym jak i inwestycyjnym.

Korzyści z wyboru elementów prefabrykowanych

Nadproża wykonane w technologii prefabrykowanej coraz częściej wybierane są przez Klientów ze względu na szereg korzyści tj:

  • wysoką trwałość i odporność na obciążenia – dzięki zastosowaniu wysokiej klasy betonu towarowego i zbrojenia, gwarantują w pełni bezpieczne użytkowanie budynku,
  • różnorodność – mogą być umieszczane nad dowolnymi otworami okiennymi i drzwiowymi, o czym decyduje możliwość zastosowania różnego typu belek,
  • szybkość montażu – wszystkie elementy trafiają na budowę gotowe do zamocowania, dzięki czemu znacznie wzrasta sprawność realizacji całego procesu budowlanego (w przypadku konieczności wylania betonu, czas oczekiwania na wiązanie wynosi ponad 28 dni).

Istotne znaczenie ma też to, że proces montażu nadproży można wykonać ręcznie, bez potrzeby korzystania ze specjalistycznego sprzętu. Decyduje o tym ich relatywnie niewielka masa całkowita. Redukuje to koszty ponoszone przez inwestorów.

Przy wyborze tych produktów kluczowe znaczenie ma jakość użytych materiałów, a także odpowiednie dopasowanie wymiaru do wnęki. Prefabrykacja w pełni odpowiada na potrzeby użytkowników w tym zakresie.

Aktualna oferta firmy RAK-BUD

Dzięki dostępnym u nas nadprożom można przystąpić do natychmiastowego montażu na budowie. Zapewniamy sprawny i bezpieczny transport do miejsca docelowego oraz sprzęt wyposażony w podnośnik HDS.

Nasza propozycja obejmuje różne rodzaje tych prefabrykatów. Są one zróżnicowane pod względem długości oraz klasy wytrzymałości na ściskanie. Parametry najkrótszych nadproży to 120 cm długości i wytrzymałość na obciążenie do 40 kg. Kolejne prefabrykaty mają o 30 cm więcej niż poprzednie, a wytrzymałość zwiększa się o 10 kg. Dzięki takiej różnorodności wyrobów możemy odpowiedzieć na rzeczywiste potrzeby Klientów, biorąc pod uwagę charakter i wielkość budynku, jak też liczbę otworów okiennych czy drzwiowych, które znajdują się w jego konstrukcji.

W ofercie firmy RAK-BUD znajdują się nadproża wykonane z niezwykle wytrzymałego i odpornego na szereg czynników materiału, jakim jest beton towarowy. Zapewnia to solidne wzmocnienie konstrukcji budynku, minimalizuje ryzyko ewentualnej awarii budowlanej.

Prefabrykaty betonowe polecane są zarówno do budownictwa mieszalnego, jak też bardziej zaawansowanych konstrukcji przemysłowych czy budynków biurowych, ze zwiększoną liczbą okien i drzwi.

Nasza propozycja

Długoletnie doświadczenie na rynku, wykwalifikowani pracownicy, specjalistyczny sprzęt oraz fachowa wiedza – to cechy, które wyróżniają nasze usługi. Zapewniamy wszechstronną obsługę w zakresie produkcji, transportu i montażu nadproży oraz innych prefabrykowanych elementów budowlanych na terenie Białegostoku i okolic. Już dziś możesz rozpocząć budowę razem z nami, by ukończyć ją efektywnie i szybko.

Po szczegóły zapraszamy do naszego biura, polecamy również kontakt telefoniczny/mailowy. Zgłoś się do nas, opowiedz o planowanej inwestycji. Przygotujemy rzetelną wycenę, odpowiemy na Twoje pytania.