Szerokie zastosowanie płyt Jomb

Płyty Jomb dostępne w RAK-BUD charakteryzują się specjalną ażurową budową oraz wysokogatunkowym betonem, z którego zostały wykonane. Dzięki temu mają wiele zastosowań, a prosta konstrukcja i możliwość układania ich obok siebie ułatwiają tworzenie różnych powierzchni o nieregularnym kształcie. Szerokie zastosowanie powoduje iż są one chętnie wykorzystywane przy tworzeniu nawierzchni, parkingów, podjazdów etc.

Zalety płyt Jomb

Charakterystyczna wielootworowa budowa płyt Jomb zmniejsza ich ciężar, jednocześnie pozwala zachować optymalną ich wytrzymałość. Wykonywane są z gatunkowej mieszanki betonowej RAK-BUD którą tworzymy bazując na naszej wiedzy i doświadczeniu, co przekłada się na optymalne walory użytkowe.

Nie bez znaczenia jest także proces dojrzewania betonu. Prefabrykaty RAK-BUD wykonywane są na miejscu – w naszym zakładzie, w odpowiednio monitorowanych warunkach, w których odbywa się ich dojrzewanie. Utrzymując temperaturę, wilgotność oraz inne czynniki na odpowiednim poziomie, uzyskujemy najwyższą możliwą wytrzymałość gotowych elementów.

Solidna konstrukcja Jombów powoduje, że przenoszą one duże obciążenia, co pozytywnie wpływa na ich trwałość oraz wytrzymałość – ciężar pojazdów rozkłada się bowiem na całej powierzchni płyt. Dodatkowo odporność na skrajne temperatury sprawia, iż nawet mrozy i upały nie powodują nadmiernego zużywania się ich powierzchni.

płyty jomb Białystok

Gdzie można wykorzystać płyty Jomb?

Niepowtarzalne właściwości płyt Jomb, wpływają na szerokie ich zastosowanie w wielu inwestycjach. Na przykładzie Białegostoku i innych lokalizacji możemy doradzić układanie takich płyt w formie:

  • nawierzchni ulic, dróg dojazdowych i tymczasowych – za sprawą zwiększonej wytrzymałości przejeżdżają po nich ciężkie maszyny budowlane, co znacząco ułatwia realizację inwestycji;
  • parkingów i placów składowych – wyłożenie dużych powierzchni płytami Jomb firmy RAK-BUD umożliwia ich utwardzenie i wyrównanie w bardzo krótkim czasie. Co istotne, takie place mogą wytrzymać stałe obciążenia i duży ruch;
  • zabezpieczania i umacniania powierzchni skarp, rowów – gdy niezabezpieczona skarpa uniemożliwia korzystanie z drogi, warto wybrać szybkie rozwiązanie. Prefabrykaty betonowe pozwalają ułożyć odpowiednie zabezpieczenia, otwory znajdujące się w poszczególnych elementach zapewniają właściwe odprowadzanie opadów do gruntu, co zwiększa trwałość takiej nawierzchni;
  • chodników wokół domu – otwory pozwalają na spływanie wody opadowej, dzięki czemu przy posesji nie tworzą się kałuże. Przez otwory może wyrastać trawa, która wzmacnia grunt pod chodnikiem zapewniając większą stabilność, a przy tym tworzy korzystny efekt wizualny, co jest dodatkowym walorem;
  • podjazdów pod samochód – można ułożyć je tak, aby móc jeździć po nich autem. Dzięki temu ziemia nie jest ubijana przez koła pojazdu.

To również świetny sposób na utwardzenie części trawnika, aby stojący w danym miejscu pojazd nie powodował zżółknięcia trawy oraz jej zniszczenia.

Płyty Jomb sprawdzają się zarówno w zastosowaniach prywatnych, jak i przy dużych inwestycjach – dają możliwość szybkiego, trwałego wykonania dróg dojazdowych do niemal każdego miejsca.

Jakość gwarantowana przez RAK-BUD

Płyty Jomb mają specyficzną budowę, dlatego ich odlewanie wymaga wprawy i doświadczenia. Odpowiednie formy odlewnicze pozwalają nam uzyskać prefabrykaty betonowe o dużej precyzji wykonania, spełniające wymagania Klientów.

O jakości tych wyrobów najlepiej świadczą pozytywne opinie użytkowników, oraz duże zainteresowanie Klientów. Konstrukcje wykonywane z płyt w Białymstoku oraz w sąsiednich miejscowościach często bazują na naszych produktach. Rozwiązania te mimo dostępnych alternatyw nie tracą na popularności.

Pomagamy przy mniejszych i większych realizacjach, podejmujemy się również wieloetapowej współpracy. Poznaj nasze możliwości, zapraszamy do kontaktu.