Płyty kanałowe – nowoczesna technologia zapewniająca stabilny i trwały strop

Jednym z najważniejszych elementów każdej budowy jest solidne wykonanie stropu. Jest to warunek niezbędny do wzniesienia konstrukcji o odpowiedniej stabilności i wytrzymałości na oddziaływanie różnego typu czynników. Współczesne technologie konstruowania stropu bazują często na prefabrykowanych płytach kanałowych. Znajdują się one w ofercie firmy RAK-BUD. Dostarczamy je Klientom na terenie Białegostoku i wielu innych miast.

Stropy w technologii prefabrykowanej

Konstrukcja obiektów w tej technologii wykonywana jest przy wykorzystaniu elementów produkowanych i łączonych w zakładzie prefabrykacji. Są one dostarczane na plac budowy – tam odbywa się ich montaż. Nie ma w tym zakresie potrzeby czasochłonnego szalowania i zbrojenia płyt stropowych na budowie. Krótki czas wznoszenia obiektu w porównaniu do zastosowania stropów wylewanych może być głównym argumentem za.

Do innych zalet stropów prefabrykowanych zaliczyć należy:

  • wysoki poziom wytrzymałości i sztywności – w porównaniu do konstrukcji monolitycznych, gotowe stropy mają moduł sprężystości o około 20-50% większy, poza tym zapewniają znaczne ograniczenie naprężeń rozciągających,
  • szeroki wybór rozwiązańprefabrykaty betonowe są stosowane zarówno w budownictwie prywatnym, jak i przemysłowym,
  • możliwość połączenia ze stropami monolitycznymi, co daje duże możliwości w zakresie realizacji nawet najbardziej złożonych projektów,
  • znaczne ograniczenie zakresu robót budowlanych, jakie musiałyby zostać wykonane w nowej lub remontowanej nieruchomości,
  • powtarzalność rozwiązań konstrukcyjnych – te same elementy mogą być stosowane na różnych budowach,
  • relatywnie niską masę całkowitą – w wersji z otworami (kanałami) na całej długości każdej płyty.

Warto zwrócić uwagę na jeszcze jedną korzyść, jaka wiąże się z gotowymi płytami kanałowymi. Dzięki zastosowaniu niezwykle wytrzymałego i odpornego na wiele czynników zewnętrznych materiału, jakim jest beton towarowy RAK-BUD, nie wymagają one dokonywania okresowych zabiegów konserwacyjnych czy wdrażania rozbudowanych zabezpieczeń przeciwpożarowych. W ten sposób są tańsze w eksploatacji w porównaniu choćby do elementów o konstrukcji stalowej.

Zalety stropów prefabrykowanych

Płyty kanałowe zajmują istotne miejsce wśród prefabrykatów betonowych. Zapewniają optymalną nośność i znaczną redukcję masy całkowitej danego stropu. Jest to możliwe dzięki obecności wspomnianych wyżej okrągłych kanałów w konstrukcji każdego elementu. Wytrzymałość stropu pozostaje na optymalnym poziomie, bez nadmiernego obciążania konstrukcji budynku.

Prefabrykaty wyróżniają się dobrą izolacyjnością akustyczną, na poziomie nawet 53 dB, co szczególnie ważne w blokach mieszkalnych, gdzie hałasy dochodzące z innych mieszkań są zwykle bardzo słyszalne.

Wielu naszych Klientów z Białegostoku i okolic doceniło fakt, że zastosowanie prefabrykowanych stropów znacznie skraca czas budowy. Gdy częstym problemem jest zbyt długie przygotowanie poszczególnych surowców i materiałów, takich jak beton towarowy, zbrojenie stalowe, warto poznać alternatywę (sam proces dojrzewania betonu i osiągnięcia odpowiedniej wytrzymałości to około 28 dni).

Płyty kanałowe w ofercie firmy RAK-BUD

W naszej ofercie można znaleźć płyty stropowe kanałowe o różnych parametrach, w tym zarówno pod względem długości, grubości i szerokości, jak też maksymalnego obciążenia (rodzaje S, SW oraz SPB). Dzięki temu każdy może wybrać najbardziej odpowiednie rozwiązanie, które wpisuje się w potrzeby realizowanego aktualnie lub planowanego projektu.

Dysponujemy odpowiednim zapleczem technologicznym (największa na Podlasiu baza betonomieszarek, specjalistyczny sprzęt transportowy) i naukowym (własne laboratorium). W ten sposób budowa nieruchomości w Białymstoku może przebiegać sprawnie i efektywnie.

Z nami każda inwestycja to proces realizowany bez zbędnych przestojów. Wybierz oferowane przez nas płyty kanałowe – zapewniamy fachowość, profesjonalizm i solidną jakość prefabrykacji. Zapraszamy do kontaktu, z przyjemnością pomożemy dobrać odpowiedni asortyment.