Płyty stropowe i wysoki poziom prefabrykacji

Technologia prefabrykacji znajduje od lat szerokie zastosowanie i ze względu na liczne korzyści jest chętnie wybierana przez deweloperów oraz inwestorów prywatnych. W technologii tej wykonywane są m.in. płyty stropowe, które znajdują się w ofercie RAK-BUD. Cieszą się one popularnością wśród Klientów z Białegostoku i wielu innych miast.

Technologia tworzenia gotowych elementów – podstawowe cechy

Prefabrykacja polega na wytwarzaniu elementów budowlanych przy wykorzystaniu zaawansowanego procesu technologicznego. Wyróżnikiem tej metody jest produkcja prowadzona poza placem budowy, a także to, że montaż gotowych elementów odbywa się bezpośrednio na terenie budowy, po dostarczeniu przez producenta. Jest to więc rozwiązanie w pełni komfortowe z punktu widzenia inwestora – pozwalające na eliminację opóźnień i ograniczenie kosztów.

Prefabrykaty betonowe są stale udoskonalane. Znajdują szerokie zastosowanie zarówno w budownictwie prywatnym (mieszkaniowym), jak i w sektorze przemysłowym czy publicznym. Dotyczy to nie tylko budowy nowych nieruchomości, ale także remontowania i adaptacji już istniejących obiektów.

Płyty stropowe kanałowe

Oferta firmy RAK-BUD obejmuje płyty stropowe kanałowe. Wyróżniają się one tym, że dzięki zastosowaniu okrągłych kanałów (stąd nazwa), mniejsza jest masa całkowita każdego elementu. Równocześnie zachowują one swoją optymalną nośność.

Wśród najważniejszych zalet tego rodzaju prefabrykatów są:

  • dobra izolacja akustyczna – odpowiada ona poziomowi 53 dB, co zapewnia komfort mimo hałasów, jakie występować mogą w otoczeniu,
  • sprawna realizacja – budowa nawet największych powierzchni nie jest czasochłonna, ponieważ nie ma konieczności stemplowania,
  • stosunkowo niska cena, biorąc pod uwagę każdy metr kwadratowy powierzchni – przekłada się to na ograniczenie kosztów całej inwestycji,
  • łatwość i szybkość montażu – odbywa się on bez względu na warunki pogodowe, w tym nawet w okresie zimowym.

Płyty stropowe kanałowe zapewniają pełną efektywność i komfort zastosowania. Montaż tych elementów odbywa się z pomocą żurawia wieżowego lub dźwigu kołowego.

Zakres oferty firmy RAK-BUD

Na terenie Białegostoku i innych miast dostarczamy Klientom szeroką gamę płyt stropowych kanałowych. Dysponujemy odpowiednim sprzętem, dzięki któremu możemy również zamontować poszczególne elementy. Odpowiadamy na wymagania Klientów, zarówno z sektora prywatnego, jak i publicznego.

Dysponujemy bogatą ofertą prefabrykatów. Do procesów produkcyjnych stosujemy solidny beton towarowy. Możemy realizować budowę „od A do Z” – płyty stropowe są jednym z istotnych elementów tego procesu.

Już dziś skorzystaj z naszej propozycji. Zapewnimy kompleksową obsługę i komfort podczas budowy czy adaptacji nieruchomości. Po szczegóły zapraszamy do naszej siedziby, udzielamy informacji również telefonicznie i mailowo.