Schody prefabrykowane – wygoda i funkcjonalność

Każdy inwestor i wykonawca dąży do tego, by procesy budowy czy remontu nieruchomości zostały ukończone jak najszybciej, z zachowaniem jakości poszczególnych prac. Wszelkie opóźnienia mogą wpływać nie tylko na niedotrzymanie terminów, ale również na niepotrzebne generowanie kosztów. Naprzeciw problemom z tym związanym wychodzi oferta firmy RAK-BUD w zakresie prefabrykatów i obejmuje swym zasięgiem swojego działania Białystok i okolice.

Charakterystyka prefabrykatów

Te wyroby betonowe wykorzystywane są do montażu bezpośrednio na placu budowy. Wytwarza się je w wyspecjalizowanych zakładach, takim jak nasz, i nie wymagają one deskowania czy zbrojenia. Po dostarczeniu prefabrykatów na budowę są one jedynie odpowiednio ze sobą łączone.

Na rynku dostępnych jest wiele gotowych schodów. W użytku są te wykonane ze stali, drewna oraz żelbetu. Wśród nich znajdują się również wyroby betonowe, do ich wytwarzania wykorzystywany jest solidny beton towarowy RAK-BUD.

Pełen komfort, sprawny montaż i eliminacja przestojów na budowie to cechy, które wiążą się z wyborem gotowych rozwiązań, jak wyroby prefabrykowane RAK-BUD. Nie dziwi więc, że są one oczywistą, główną koncepcją dla coraz szerzej grupy inwestorów.

Cechy schodów prefabrykowanych

Poszczególne stopnie schodowe są betonowane i zespalane ze sobą w zakładzie produkcyjnym RAK-BUD, a następnie dostarczane bezpośrednio na place budów. Jest to rozwiązanie bardzo korzystne, ponieważ Klient zyskuje:

  • czas – konstrukcje są gotowe do ułożenia na placu budowy i nie trzeba czekać, by beton towarowy dojrzał, co ma szczególne znaczenie podczas złych warunków atmosferycznych (pełną wytrzymałość mieszanka betonowa uzyskuje dopiero po upływie około 28 dni od momentu wylania na powierzchnię),
  • usługę transportu wyrobów – mimo dużych rozmiarów i wysokiej masy całkowitej (jak w przypadku inwestycji realizowanych przez deweloperów), schody prefabrykowane są szybko przewożone za pośrednictwem naszych pojazdów prosto do miejsca ostatecznego montażu,
  • dopasowanie do własnych potrzebprefabrykaty betonowe typu schody mogą zostać zamontowane w wersji niezmienionej, prosto z zakładu produkcyjnego, ale można je też przystosować do specjalnych wymagań, przy zastosowaniu różnych materiałów wykończeniowych, takich jak drewno czy kamień.

Dodatkowym atutem jest to, że prefabrykaty mają uniwersalne zastosowanie. Mogą one być wykorzystywane nie tylko w budownictwie mieszkaniowym, w tym deweloperskim. Swoją skuteczność potwierdziły także w przypadku budynków przemysłowych oraz obiektów użyteczności publicznej.

Atrakcyjna oferta

Wśród głównych zalet naszej oferty wymienić należy to, że gwarantuje ona szybkość postępów na budowie. Gotowe półprodukty wykonujemy i dostarczamy terminowo, co umożliwia płynne przejście do kolejnych etapów budowy, pozwala uniknąć opóźnień.

Możesz wybrać, czy betonowe schody prefabrykowane zostaną zamontowane na wszystkich kondygnacjach, czy tylko na wybranych lub jedynie jako wersja zewnętrzna. Poznając specyfikę wznoszonego obiektu będziemy mogli doradzić optymalne rozwiązanie.

Wybór asortymentu RAK-BUD to ułatwienie dla osób, które działają w branży budowlano-wykończeniowej. Jeśli mieszkasz w Białymstoku lub innej części województwa podlaskiego, już dziś zapoznaj się z naszą ofertą i postaw na nowoczesne rozwiązanie, jakim są schody prefabrykowane. Zapewnią Ci one pełen komfort podczas budowy lub remontu nieruchomości.