Słupy żelbetowe – wyjątkowa trwałość konstrukcji przy użyciu prefabrykacji

W każdym typie budynku kluczowe znaczenie ma wykonanie konstrukcji o odpowiedniej stabilności i trwałości. Można to osiągnąć na wiele sposobów. Coraz chętniej wybieranym rozwiązaniem jest wykorzystywanie elementów prefabrykowanych. Zajmujemy się produkcją ww elementów oraz zapewniamy ich transport w Białymstoku i okolicach. Propozycja RAK-BUD to wysoka jakość, zgodna z potrzebami przyszłych użytkowników.

Przeznaczenie słupów żelbetowych

Głównym zadaniem tych elementów konstrukcyjnych jest przenoszenie obciążeń z obiektu na fundamenty. Można stosować różnego typu słupy. Ich podział bazuje na kryteriach związanych z:

  • przekrojem – w zależności od rodzaju i przeznaczenia konstrukcji spotykane są rozwiązania o przekroju okrągłym, prostym lub prostokątnym,
  • kondygnacją – oparcie konstrukcji może zostać zrealizowane zarówno w stosunku do jednej, jak i kilku kondygnacji,
  • sposobem osadzenia w stopie – może się to odbyć za pomocą tzw. wrębów, które są osadzane w stopie kielichowej, a także rur karbowanych łączonych z prętami startowymi lub połączenia skręcanego.

Słupy żelbetowe mogą zostać wyposażone w akcesoria montażowe, co pozwala skutecznie przytwierdzić je do fundamentów, belek stropowych i dachowych (specjalne szyny przeznaczone do kotwienia), a także zabezpieczyć ich krawędzie (okucia stalowe). Na wielu obiektach zastosowanie znajdują również wsporniki. Służą one do podpierania innych elementów konstrukcji.

Zalety wykorzystania prefabrykacji

W przypadku słupów żelbetowych wykonanych w technologii prefabrykowanej, kluczową korzyścią jest oszczędność czasu. Wszelkie elementy wytwarzamy w zakładzie RAK-BUD, następnie są one transportowane na plac budowy i od razu montowane w odpowiednich miejscach. Nie ma potrzeby wykonywania żadnych dodatkowych czynności w miejscu inwestycji, w tym tych o charakterze szalunkowym czy zbrojarskim.

Dopasowujemy elementy do pozostałych części obiektu, dzięki temu redukuje się długość realizacji prac w ramach stanu surowego. Wpływa to pozytywnie na sprawność i efektywność całego procesu budowlanego, oraz zmniejsza koszty inwestycji.

Ważne znaczenie ma komfort Klienta. Powierzając poszczególne kwestie naszej firmie zyskasz pewność, że prefabrykaty betonowe zostaną wykonane w krótkim terminie, co pozwoli na realizację kolejnych etapów procesu budowlanego. Nie będą Ciebie dotyczyć kwestie związane z transportem i montażem słupów żelbetowych. Jest tak dzięki temu, że dysponujemy specjalistycznym sprzętem i zatrudniamy doświadczonych pracowników.

Prefabrykaty betonowe to sprawdzona jakość. Wielu klientów z Białegostoku i okolic doceniło technologię tworzenia gotowych elementów, dostrzegając nie tylko sprawność realizacji inwestycji przy jej wykorzystaniu. Istotne znaczenie ma także to, że zapewnia ona trwałość i solidność na długie lata.

Słupy są ważnym ogniwem każdego budynku. Wykorzystywany do ich produkcji beton towarowy RAK-BUD wytwarzamy z wysokogatunkowych surowców, dzięki czemu wyróżnia się on odpowiednią jakością. Posiadamy własne laboratorium, w którym stale badamy i doskonalimy mieszanki betonowe, aby były one w pełni wytrzymałe na oddziaływanie czynników zewnętrznych. Istotną zaletą jest gładkość betonu, a także możliwość fazowania krawędzi.

Słupy żelbetowe mają szerokie zastosowanie, można je dostosować do konkretnych potrzeb. Są przeznaczone do podtrzymywania różnego typu konstrukcji: handlowych, usługowych i sportowych, hal produkcyjnych i magazynowych, a także obiektów użyteczności publicznej. Ponadto istnieje możliwość zastosowania różnych dodatkowych akcesoriów, w tym szyn czy tulei. Oferta jest wysoce spersonalizowana.

Korzyści ze współpracy z nami

Powierzając nam obsługę budowy masz pewność, że każdy etap zostanie zrealizowany terminowo i przy zachowaniu wysokich standardów. Nasze usługi to kompleksowość podczas wznoszenia poszczególnych budynków.

Warto skontaktować się z nami, jeżeli realizujesz inwestycję na terenie Białegostoku lub innych miast województwa podlaskiego. Zapewniamy dobór prefabrykowanych słupów żelbetowych, a także solidny beton towarowy, dzięki któremu uzyskasz wyjątkową trwałość i stabilność konstrukcji.

Technologia prefabrykacji jest efektywna i użyteczna tylko wówczas, gdy stosuje się ją w profesjonalny sposób. W RAK-BUD spełniamy te oczekiwania, odpowiadamy na rzeczywiste potrzeby Klientów. Zachęcamy do kontaktu, z przyjemnością udzielimy dodatkowych informacji, zaproponujemy korzystne rozwiązania.