Buduj jak z klocków, czyli betonbloki w praktyce

Betonbloki mają wiele zalet – umożliwiają stawianie ścian bez użycia fundamentu, pozwalają budować szybko, bez zbędnego cementowania. W ciągu jednego dnia możesz wybudować ponad 150 m² ścian lub rozbudować daną konstrukcję o dodatkowe sekcje, na przykład w miarę rosnących potrzeb zwiększyć pojemność silosu.

Równie prosta jest rozbiórka danej konstrukcji, czy obiektu, a także przeniesienie jej w inne miejsce. Betonbloki układa się tak, jak klocki, zatem montaż nie wymaga użycia spoiw. Konstrukcja wznoszona jest bez fundamentów, co stanowi dodatkowy atut, zwłaszcza przy obiektach tymczasowych. Masywne elementy są same w sobie wystarczającym obciążeniem i rodzajem stabilizacji.

Ściany oporowe z betonbloków znajdują zastosowanie jako wspomniane wyżej silosy do magazynowania kiszonek, zboża nawozów sztucznych, węgla, wapna, piasku, odpadów, obornika. Betonbloki są także używane do budowania hal, ogrodzeń, garaży oraz stosowane w ramach innych inwestycji. Zgłaszając się do naszej firmy RAK-BUD z pewnością wybierzesz asortyment odpowiedni dla siebie.

Do jakich konstrukcji stosować betonbloki?

Ściany oporowe z betonbloków znajdują zastosowanie jako wspomniane wyżej silosy do magazynowania kiszonek, zboża nawozów sztucznych, węgla, wapna, piasku, odpadów, obornika. Betonbloki są także używane do budowania hal, ogrodzeń, garaży oraz stosowane w ramach innych inwestycji. Zgłaszając się do nas z pewnością wybierzesz asortyment odpowiedni dla siebie.

Oblicz swoje zapotrzebowanie na betonbloki

KALKULATOR BETONBLOK
betonblok XL

BetonBlok 240

Wymiary [cm] 240x60x60
Waga [kg] 2070
Pow. muru z jednego elementu [m2] 1,44
betonblok bigger

BetonBlok 180

Wymiary [cm] 180x60x60
Waga [kg] 1550
Pow. muru z jednego elementu [m2] 1,08
betonblok medium

BetonBlok 120

Wymiary [cm] 120x60x60
Waga [kg] 1030
Pow. muru z jednego elementu [m2] 0,72
betonblok small

BetonBlok 60

Wymiary [cm] 60x60x60
Waga [kg] 520
Pow. muru z jednego elementu [m2] 0,36
betonblok longer

BetonBlok 180x30x60

Wymiary [cm] 180x30x60
Waga [kg] 775
Pow. muru z jednego elementu [m2] 1,08
betonblok high

BetonBlok 120x30x60

Wymiary [cm] 120x30x60
Waga [kg] 515
Pow. muru z jednego elementu [m2] 0,72
betonblok slim

BetonBlok 60x30x60

Wymiary [cm] 60x30x60
Waga [kg] 260
Pow. muru z jednego elementu [m2] 0,36
betonblok L

BetonBlok 180x30x30

Wymiary [cm] 180x30x30
Waga [kg] 388
Pow. muru z jednego elementu [m2] 0,54
betonblok M

BetonBlok 120x30x30

Wymiary [cm] 120x30x30
Waga [kg] 258
Pow. muru z jednego elementu [m2] 0,36
betonblok S

BetonBlok 60x30x30

Wymiary [cm] 60x30x30
Waga [kg] 130
Pow. muru z jednego elementu [m2] 0,18

BetonBlok 30x30x30

Wymiary [cm] 30x30x30
Waga [kg]  65
Pow. muru z jednego elementu [m2]  0,09
Nowości

NOWOŚĆ!

1. Betonblok gładki
2. System ze skosem
3. Nowy system ułatwiający montaż

Nasz sposób na nowoczesność w betonblokach

Betonbloki tworzymy tak, aby system wypustek i wpustek był idealnie dopasowany dla poszczególnych wielkości elementów betonowych. Jest to możliwe za sprawą specjalnych form odlewniczych, w których odpowiednio przygotowany beton nabiera ostatecznego kształtu.

Na cały proces produkcji mają wpływ wszystkie czynniki, w tym również warunki dojrzewania beton bloków, dlatego w betoniarni RAK-BUD dbamy o odpowiednią wilgotność powietrza i temperaturę otoczenia dla optymalnego procesu dojrzewania.

Betonbloki naszej produkcji zawsze zgodne ze wzorem

Wybierając RAK-BUD z Księżyna k/Białegostoku masz możliwość dobrać wyroby betonowe różnej wielkości o adekwatnej masie. W przypadku betonbloków masa ta wynosi, zależnie od wymiarów danego asortymentu, 520-2070 kg, dlatego nawet ściana z mniejszych elementów jest odpowiednio stabilna.

 

 

 

Czytaj więcej

Wszechstronność konstrukcji z betonbloku

Nowoczesne rozwiązania często bazują na modułowości. Możliwość tworzenia konstrukcji z użyciem betonbloku, a w efekcie wznoszenie obiektów o różnym przeznaczeniu to prostota i wygoda. W budownictwie takie podejście jest znane od wieków – ściany wznoszone są z elementów podobnych do cegieł, pustaków czy bloków kamiennych o standardowych wymiarach. Dziś nowe technologie pozwalają ulepszać te rozwiązania. Wiedzą o tym nasi Klienci z Białegostoku i innych miast.

Podstawowe informacje dotyczące betonbloku

Betonblok to gotowe elementy betonowe, z których można zbudować duże konstrukcje – umożliwiają one budowę nawet do 150 m² ścian w ciągu jednego dnia. Betonblok nie wymaga cementowania ani dodatkowych prac – wystarczy jedynie ułożyć kolejne warstwy elementów, jak klocki, a dzięki specjalnie zaprojektowanemu wzorowi bloki będą do siebie pasować i nie przesuną się względem siebie. Obecność specjalnych wypustek i wpustek wykonywanych w formach odlewniczych to zarówno aspekty praktyczne, jak też ciekawy, charakterystyczny wygląd.

Konstrukcje wznoszone z takich prefabrykatów nie wymagają fundamentów – stanowią one same w sobie wystarczające obciążenie, a co za tym idzie, zapewniają również stabilność. Stawianie obiektów z ich pomocą jest wyjątkowo szybkie, gdyż można pominąć kilka długich etapów związanych z wylewaniem fundamentów oraz murowaniem ścian przy użyciu zaprawy.

Zastosowanie betonbloku w praktyce

Produkt oferowany przez RAK-BUD doskonale sprawdza się podczas tworzenia szerokiej grupy konstrukcji i obiektów. Są to na przykład:

  • silosy do magazynowania kiszonek, zboża, wapna oraz innych substancji. W przypadku braku miejsca, z łatwością można dobudować silos w górę, aby zmieścić w nim większe zbiory czy zapasy;
  • hale – błyskawiczne wznoszenie ścian hal produkcyjnych i magazynowych pozwala na szybkie rozpoczęcie działalności oraz skraca czas trwania całej inwestycji;
  • ogrodzenia i wyposażenie ogrodu – betonbloki firmy RAK-BUD sprawdzają się także przy stawianiu niewielkiej architektury, jak ogrodzenia, altany i inne konstrukcje. Szczególnie korzystna jest wówczas możliwość dostosowania kształtu konstrukcji do indywidualnych potrzeb;
  • garaże – skonstruowanie betonowego garażu nie stanowi problemu dzięki wytrzymałym prefabrykatom betonowym.

To rozwiązanie ma wiele zastosowań – betonblok sprawdza się doskonale wszędzie tam, gdzie konieczne jest wzniesienie ściany, ponieważ jest łatwy w układaniu, daje szybkie efekty. To również elastyczna metoda, która umożliwia tworzenie dowolnych kształtów konstrukcji, dlatego wykorzystywana jest z powodzeniem w wielu miastach, również w Białymstoku.

Wysoka jakość gotowych elementów

Aby bloki betonowe stanowiły wytrzymałą podstawę konstrukcji, muszą być wykonane z odpowiednią dokładnością oraz z wykorzystaniem wysokiej jakości betonu towarowego. Nasz zakład betoniarski dba o wszystkie te aspekty, od doboru surowców po optymalny czas dojrzewania betonu.

Beton towarowy  od RAK-BUD zapewnia gotowym elementom wytrzymałość i trwałość. Nie bez znaczenia są ponadto warunki, w jakich powstaje – dzięki temu, że gotowe prefabrykaty betonowe można wykonać w zamkniętej hali produkcyjnej, wszystkie kluczowe czynniki (temperatura, wilgotność) utrzymywane są na odpowiednim poziomie. Gotowe betonbloki spełniają wymagania naszych Klientów, a tym samym wybierane są często do prac budowlanych na mniejszą i większą skalę.

Z asortymentu firmy RAK-BUD można dobrać pożądaną wielkość bloków betonowych, w zależności od wymiarów wznoszonej konstrukcji. Umożliwia to jeszcze lepsze dopasowanie materiału do potrzeb i znacząco ułatwia pracę.

Warto poznać naszą propozycję, planując budowę na terenie Białegostoku i okolic. Dostarczamy zamówione elementy pod wskazany adres, udzielamy fachowych porad. Zadzwoń lub napisz do nas – zapraszamy.