Buduj jak z klocków Lego, czyli betonbloki w praktyce

Betonbloki mają wiele zalet – umożliwiają stawianie ścian bez użycia fundamentu, pozwalają budować szybko, bez zbędnego cementowania. W ciągu jednego dnia możesz wybudować ponad 150 m2 ścian lub rozbudować daną konstrukcję o dodatkowe sekcje, na przykład w miarę rosnących potrzeb zwiększyć pojemność silosu.

Równie prosta jest rozbiórka danej konstrukcji, czy obiektu, a także przeniesienie jej w inne miejsce. Betonbloki układa się tak, jak klocki, zatem montaż nie wymaga użycia spoiw. Konstrukcja wznoszona jest bez fundamentów, co stanowi dodatkowy atut, zwłaszcza przy obiektach tymczasowych. Masywne elementy są same w sobie wystarczającym obciążeniem i rodzajem stabilizacji.

Ściany oporowe z betonbloków znajdują zastosowanie jako wspomniane wyżej silosy do magazynowania kiszonek, zboża nawozów sztucznych, węgla, wapna, piasku, odpadów, obornika. Betonbloki są także używane do budowania hal, ogrodzeń, garaży oraz stosowane w ramach innych inwestycji. Zgłaszając się do naszej firmy RAK-BUD z pewnością wybierzesz asortyment odpowiedni dla siebie.

Do jakich konstrukcji stosować betonbloki?

Ściany oporowe z betonbloków znajdują zastosowanie jako wspomniane wyżej silosy do magazynowania kiszonek, zboża nawozów sztucznych, węgla, wapna, piasku, odpadów, obornika. Betonbloki są także używane do budowania hal, ogrodzeń, garaży oraz stosowane w ramach innych inwestycji. Zgłaszając się do nas z pewnością wybierzesz asortyment odpowiedni dla siebie.

Beton block duży Białystok

BetonBlok 240

Wymiary [cm] 240x60x60
Waga [kg] 2070
Pow. muru z jednego elementu [m2] 1,44
Beton block mały Białystok

BetonBlok 180

Wymiary [cm] 180x60x60
Waga [kg] 1550
Pow. muru z jednego elementu [m2] 1,08
Beton block średni Białystok

BetonBlok 120

Wymiary [cm] 120x60x60
Waga [kg] 1030
Pow. muru z jednego elementu [m2] 0,72
Beton block kwadratowy Białystok

BetonBlok 60

Wymiary [cm] 60x60x60
Waga [kg] 520
Pow. muru z jednego elementu [m2] 0,36

Nasz sposób na nowoczesność w betonblokach

Betonbloki tworzymy tak, aby system wypustek i wpustek był idealnie dopasowany dla poszczególnych wielkości elementów betonowych. Jest to możliwe za sprawą specjalnych form odlewniczych, w których odpowiednio przygotowany beton nabiera ostatecznego kształtu.

Na cały proces produkcji mają wpływ wszystkie czynniki, w tym również warunki dojrzewania beton bloków, dlatego w betoniarni RAK-BUD dbamy o odpowiednią wilgotność powietrza i temperaturę otoczenia dla optymalnego procesu dojrzewania.

Betonbloki naszej produkcji zawsze zgodne ze wzorem

Wybierając RAK-BUD z Księżyna k/Białegostoku masz możliwość dobrać wyroby betonowe różnej wielkości o adekwatnej masie. W przypadku betonbloków masa ta wynosi, zależnie od wymiarów danego asortymentu, 520-2070 kg, dlatego nawet ściana z mniejszych elementów jest odpowiednio stabilna.