Spis treści


Kostka brukowa RAK-BUD wśród wielu odmian, a raczej jej poszczególne wersje różnią się wyglądem, wielkością oraz właściwościami, dlatego planując brukowane alejki, chodniki lub inne powierzchnie na zewnątrz budynków, można z powodzeniem dobrać polbruk, który będzie spełnieniem Twoich oczekiwań w kwestii estetyki oraz funkcjonalności. Bogaty wybór wyrobów RAK-BUD sprawia, że łatwiej podjąć trafną decyzję.

Kostka brukowa standardowa i do zadań specjalnych

Wybieranie jednego z wzorów kostki brukowej RAK–BUD Białystok powinno opierać się o charakter danego terenu, wygląd otoczenia oraz planowaną rolę brukowanej powierzchni.

Zależnie od tych wytycznych możesz wybrać na przykład:

  • kostkę GRANIT – bardzo wytrzymały materiał jest znacznie mniej podatny na ścieranie niż betonowe odpowiedniki; trapezowy kształt pozwala ułożyć ciekawe wzory, między innymi łuki, ale również klasyczne linie proste; kostka ta stosowana jest na: podjazdy i parkingi, chodniki, ścieżki wokół posesji,
  • BRUK GRECKI – gładka, płaska powierzchnia dodaje stylu i charakteru za sprawą różnych kolorów warstwy wierzchniej, a prostokątne kształty pozwalają na ułożenie symetrycznych alejek; to rozwiązanie odpowiednie na podjazdy oraz na inne przydomowe obszary,
  • BRUK RZYMSKI – w kilku różnych kształtach, zbliżonych bardziej do kwadratu lub do trójkąta, co przy fachowym doborze pozwala ułożyć efektowne łuki i koła; rozwiązanie idealne między innymi na chodniki oraz alejki ogrodowe,
  • bruk SASSO – układany jest w charakterystyczne mozaiki, które mają efekt naturalnych pęknięć zamiast klasycznych fug; tak wybrukowane przydomowe alejki lub podjazdy mają dodatkowo niebanalny wygląd dzięki kolorystyce tej kostki brukowej,
  • bruk ROMEO – połączenie klasycznego wzornictwa z cieniowaną powierzchnią daje efekt w postaci ciekawych kompozycji, prostych, a jednocześnie zwracających uwagę; sprawdzi się idealnie wokół domu, ale także na tarasie,
  • STAROBRUK – lekko zaokrąglone krawędzie oraz klasyczne wzornictwo nawiązuje do pierwowzorów kostki brukowej, dlatego wersję tę warto wybrać, gdy cenisz standard, a jednocześnie chcesz dodać charakteru swojemu otoczeniu.

Współczesna kostka brukowa dekoracyjna Białystok

Atutem wszystkich powyższych modeli kostki brukowej RAK–BUD jest jej dostępność w wielu wersjach kolorystycznych, a przy poszczególnych odmianach również w kilku kształtach w ramach jednego modelu. Wystarczy odpowiednie ułożenie, aby Twoja posesja stała się bardziej przyjaznym i funkcjonalnym miejscem.

Miejsce kostki brukowej we współczesnej architekturze

Obecność powierzchni bazujących na kostce brukowej jest standardem, a te niepozorne bloczki zdominowały zarówno przydomowe tereny, jak też tereny przy zabudowie wielorodzinnej oraz przestrzeń miejską, gdzie są standardem między innymi na chodnikach, placach przed budynkami.

Za sprawą odpowiedniej obróbki gotowej kostki brukowej może być zarówno stonowanym szlakiem komunikacyjnym, jak też niezwykle dekoracyjnym elementem ogrodu.

Mnogość form pozwala zrealizować niemal każdą wizję.

Również przy Twoim domu kostka brukowa RAK-BUD może znaleźć zastosowanie, poprawić warunki użytkowe danej powierzchni, zapobiegać rozmakaniu gruntu i sprawić, że cały teren będzie znacznie łatwiej utrzymać w czystości. Istotne znaczenie ma również trwałość gotowego materiału oraz możliwość szybkiej naprawy poszczególnych elementów albo wymiany tych elementów.

Twój chodnik, taras, czy ogrodowe alejki będą zawsze cieszyć nienagannym wyglądem.

Czyste i zadbane otoczenie z kostką brukową w wybranej wersji

Wysokiej klasy kostka brukowa RAK-BUD zachowuje na długo swoje walory użytkowe, należy jednak dbać o nią zarówno sezonowo, jak i sporadycznie, na przykład gdy zostanie silnie zabrudzona. Podstawą jest odpowiednia impregnacja, czyli zabezpieczenie nawierzchni specjalnymi preparatami przed wnikaniem wilgoci, następny krok to mycie i czyszczenie, gdzie można zastosować myjkę ciśnieniową.

Przy tej metodzie wystarczy kilka minut, aby przywrócić porządek na niewielkim podwórku.


Najpopularniejsze pytania i odpowiedzi

Jaką kostkę brukową wybrać na podjazd?

Wybór kostki brukowej na podjazd zależy od kilku czynników, takich jak wytrzymałość materiału, estetyka i preferowany styl. Kostka granitowa jest polecana ze względu na swoją wytrzymałość i mniej podatność na ścieranie.

Czym kierować się wybierając kostkę do ogrodu?

Do ogrodu warto wybrać kostkę, która będzie harmonijnie współgrała z otoczeniem i posiadała estetyczny wygląd. Bruk Rzymski lub Sasso oferuje ciekawe wzory i efekt naturalnych pęknięć, idealne do ścieżek ogrodowych.

Jak zadbać o kostkę brukową?

Dbanie o kostkę brukową wymaga regularnej impregnacji i czyszczenia, np. przy użyciu myjki ciśnieniowej, co pozwala zachować jej estetykę i funkcjonalność przez długi czas.

Jakie są zalety kostki brukowej z granitu?

Kostka brukowa z granitu charakteryzuje się wysoką wytrzymałością i mniej podatnością na ścieranie, co sprawia, że jest idealnym wyborem na podjazdy i parkingi.

Czy różne kolory kostki mają wpływ na jej funkcjonalność?

Kolory kostki brukowej nie mają bezpośredniego wpływu na funkcjonalność, ale mogą znacząco wpłynąć na estetykę i ogólny wygląd aranżowanego terenu.