Spis treści


Charakterystyczny wygląd beton bloków sprawia, że kojarzone są one z klockami, a zasada układania betonowych konstrukcji jest również oparta na precyzyjnym dopasowaniu elementów. Planując zatem budowę danego obiektu warto sprawdzić, czy beton bloki znajdą tam zastosowanie. Jeżeli tak, możesz odczuć wyraźne korzyści już przy zakupie tego budulca, a następnie podczas powstawania i użytkowania danego obiektu.

Istotne atuty, które idą w parze z beton blokami

Specjalne bloki z litego betonu wyróżniają się zwartą strukturą, za sprawą której są stosowane z powodzeniem przy wznoszeniu różnych konstrukcji. Poniżej przedstawiamy istotne cechy nowoczesnych beton bloków produkowanych przez RAK-BUD Białystok.

1. Szybkość stawiania ścian

Unikalny system łączenia poszczególnych bloków opiera się na metodzie znanej głównie z klocków dla dzieci. Tak tam, jak i tutaj poszczególne elementy nakładane są na siebie i zazębiają się idealnie, tworząc trwałą konstrukcję.

Wystarczą odpowiednie dźwigi, aby stopniowo układać kolejne warstwy i tworzyć ściany o planowanych parametrach. Zależnie od projektu, cała konstrukcja może być gotowa na przykład w kilkanaście godzin.

2. Bez fundamentów i spoin

Wystarczy prosta, odpowiednio utwardzona nawierzchnia, aby zapewnić beton blokom odpowiednie podłoże. Nie wylewa się fundamentów, wystarczy odpowiednio ustawić gotowe bloki. Żadne elementy danej konstrukcji nie wymagają także stosowania materiałów wiążących, tak jak w przypadku tradycyjnych cegieł. Tutaj wystarczy idealne dopasowanie fragmentów, aby cała „układanka” spełniała swoje zadanie.

3. Uniwersalność zastosowań

Ten materiał konstrukcyjny używany jest między innymi do wznoszenia budynków gospodarskich, takich jak silosy do magazynowania zboża oraz przechowywania nawozów sztucznych, ale popularny jest również podczas inwestycji związanych z przedsiębiorstwami, na przykład gdy konstruowane są hale oraz garaże. Betonowe kruszywo w postaci bloków wybierane jest chętnie również na ogrodzenia i zależnie od wysokości zdobią one lub chronią posesję.

4. Możliwość rozbudowy obiektu

Inspiracja klockami dotyczy również możliwości powiększania powierzchni użytkowej danego budynku. Wystarczy oddzielić elementy z danej ściany tak, aby utworzyła się luka, do której można dobudować kolejne bloki.

Sprawdzi się to zwłaszcza w sytuacji, gdy konieczna jest rozbudowa danego obiektu ze względu na poszerzenie działalności firmy albo na potrzeby przechowywania większej ilości produktów danego asortymentu, gdy budynek pełni rolę hali magazynowej.

5. Proste przenoszenie beton bloków

Zmiana miejsca, w którym znajdować się będzie konstrukcja wymurowana beton blokami jest niezwykle prosta i szybka, a o odpowiednie uchwyty w poszczególnych blokach pozwalają przenieść konstrukcję bez konieczności jej demontażu. Wspomniany wyżej brak wylewanych fundamentów jest tutaj dodatkową zaletą. Wystarczą odpowiednio przygotowane maszyny dźwigowe, aby zapewnić powodzenie danej operacji.

Jak szybko może powstać konstrukcja z beton bloków na Twojej posesji?

Niezależnie od rodzaju i przeznaczenia danego budynku, metoda ustawiania i łączenia bazująca na beton blokach pozwala tworzyć ponad 150 m² ścian jednego dnia. Jest to imponujący wynik w porównaniu z alternatywnymi rozwiązaniami, a jednocześnie dający możliwość terminowego realizowania wszelkich zleceń, w których czas ma istotne znaczenie.

Przykładem może być potrzeba oddania budynku do użytku przed sezonem zimowym.

Wszelkie inwestycje, w których stosowane są beton bloki, można planować w oparciu o indywidualne projekty, ponieważ materiał ten występuje jako w postaci elementów o mniejszych lub większych wymiarach. Tym samym gotowe ściany i części konstrukcyjne mogą mieć charakterystyczny wygląd, oparty o symetrię, lecz z zachowaniem rysu unikalności.

Popularność betonowych bloków w Twojej inwestycji

Poszczególne zalety przemawiające za sensem użycia beton bloków RAK-BUD Białystok do zbudowania określonych obiektów mają znaczenie zarówno dla Ciebie, jak i dla wykonawcy robót, dlatego przed zamówieniem całej partii należy dokładnie ustalić wymiary wszystkich ścian, ewentualne rozwiązania niestandardowe oraz optymalny termin dostawy pod wskazany adres.

Sprawna logistyka to pewność, że Twoje plany zostaną zrealizowane zgodnie z projektem i harmonogramem.

Warto przeczytać: Zanim wybierzesz ogrodzenie – ogrodzenia łupane


Najpopularniejsze pytania i odpowiedzi

Czy betonowe bloki wymagają fundamentów?

Nie, betonowe bloki nie wymagają wylewania fundamentów. Wystarczy odpowiednio utwardzona nawierzchnia.

Jakie są główne zalety betonowych bloków?

Szybkość stawiania ścian, brak potrzeby używania fundamentów i spoin, uniwersalność zastosowań, łatwość rozbudowy, oraz prostota przenoszenia.

Czy można łatwo rozbudować obiekt zbudowany z betonowych bloków?

Tak, inspiracja klockami umożliwia łatwe rozbudowywanie powierzchni użytkowej przez dobudowanie kolejnych bloków.

Jak szybko może powstać konstrukcja z betonowych bloków?

Konstrukcja może powstać bardzo szybko, nawet powyżej 150 m² ścian w jeden dzień.

Dlaczego betonowe bloki są popularne w różnych inwestycjach?

Zalety takie jak szybkość budowy, brak potrzeby używania fundamentów, uniwersalność zastosowań, łatwość rozbudowy i przenoszenia sprawiają, że są one chętnie wybierane w różnych typach inwestycji.